Зліва направо стоять: к.і.н. Л.О. Бурцева,
зав. ЦГО та Р В.І. Нікітіна,
методист ЦГО та Р Ю.О. Денежко

Одеська національна академія зв’язку є тим унікальним середовищем, що не тільки навчає, але й виховує. Адже самі знання-це лише один з аспектів, лише один вимір сучасної людини. І тільки культура, моральність, духовність та патріотизм можуть довершити характер гармонійно розвиненої особистості. Тому Академія насамперед – це фах і наука, але обов’язково на тлі культури і загальнолюдських цінностей.

Саме тому у 1993р. вперше в Україні у ВУЗі технічного профілю було створено Центр гуманітарної освіти та розвитку (ЦГО та Р). Ініціатором створення став перший проректор Академії, професор Микола Васильович Захарченко. У 2002 році Центр органічно ввійшов до системи виховної роботи Академії, яку очолює проректор з навчальної та виховної роботи, професор Алла Олексіївна Сіленко.

Основна діяльність ЦГО – виховання у студентської молоді високих моральних, духовних і культурних цінностей, активної громадянської позиції, національної свідомості та патріотизму, розвиток творчих обдарувань студентів, організація роботи колективів художньої самодіяльності та культурного дозвілля.

За весь час існування Центр зарекомендував себе як інтелектуальний осередок національної культури. Його авторитет здобутий працею багатьох співробітників як штатних, так і запрошених літературознавців, мистецтвознавців та інших фахівців установ культури м. Одеси.

Для вивчення світової та української культури при Центрі була розроблена низка лекторіїв: «Історія західноєвропейського мистецтва», «Український та російський живопис і скульптура», «Етикет», «Історія української культури» тощо.

Організація лекторіїв передбачає заняття зі студентами Академії не тільки в учбових аудиторіях, але й в музеях і храмах міста (Успенський собор, Спасо-Преображенський собор, Римсько-Католицька церква, Грецька церква, Арабський культурний центр). Сформувалася багаторічна традиція співробітництва Академії з Музеєм західного і східного мистецтва, Художнім, Літературним і Краєзнавчим музеями.

День Перемоги

В Академії навчаються студенти з усіх регіонів України, а також з ближнього й далекого зарубіжжя. Тому знайомство з історією Південної Пальміри, Новоросійського краю допомагає їм краще зрозуміти історію країни, її культуру.

Художньому вихованню студентів Академії допомагає робота різноманітних самодіяльних колективів; а саме: шоу-група ЦГО та Р, збірна команда КВК Академії та коледжу зв’язку та інформатизації ОНАЗ “Кислород” і факультетські команди КВК, команди інтелектуальних ігор “Брейн-ринг” та «Своя гра в Академії» (керівник – викладач вузу Кумиш В.Ю.,) хореографічний  колектив (керівник – аспірантка Академії Ольга Решетнікова), а також театр комедії та водевілю (режисер – Бурлака В.І., актор театру).

Ювілей ННІ Економіки та менеджменту

Уже традиційними стали щорічна церемонія посвяти в студенти; конкурси краси та інтелекту «Зірка Академії» «Містер Академії», «Романтична пара», міжфакультетська КВК-гра на Кубок ректора; День Академії; спортивне свято, присвячене Дню Збройних Сил України (волейбольна гра між студентами та викладачами) тощо.

Конкурс «Зірка Академії»

Завдяки підтримці ректора та керівництва інститутів і факультетів, а також спонсорів команда КВК Академії бере участь у змаганнях найвищого рівня, турнірі «Асоціації КВК України», на міських, всеукраїнських і міжнародних фестивалях, де гідно представляє свою Alma mater. Команда неоднарозово була нагороджена дипломами та листами подяки.

Самодіяльні художні колективи Академії приймають участь у загальноукраїнських та академічних масових художньо-естетичних заходах («Студентська весна», «Студосінь», конкурс «Міс Студентство» тощо), а також у підготовці програм міського та кабельного телебачення.

Особливо мають успіх у студентів і співробітників Новорічні бали з виступом танцювального клубу викладачів і студентів на чолі з ректором П. П. Воробієнком і театралізованою виставою Учасники танцювального клубу працюють над постановками нових хореографічних творів, проводять активну концертну діяльність.

Новорічний бал

Усі ці досягнення були б неможливими без об’єднаних зусиль усього колективу Центра – колективу однодумців. Ці люди передають не лише свої глибокі знання, а й власне душевне тепло доброту і щирість.

У витоків створення Центру стояла досвідчений викладач, кандидат історичних наук Лідія Бурцева. З 2006 року Центром завідує філолог за фахом Валентина Іванівна Нікітіна.

Співробітники Центру і працюючі при ньому художні колективи надають постійну консультативну та організаційну допомогу факультетам та інститутам Академії у проведенні Днів факультетів, вручень дипломів випускникам, Днів відкритих дверей тощо.

Сьогодні студенти з великою вдячністю приймають допомогу ректора Академії, професора Петра Воробієнка, який піклується про дозвілля майбутніх зв’язківців та робить усе для їхньої матеріальної підтримки.

Минають роки, змінюються покоління, студенти стають батьками, бізнесменами, банкірами і просто гарними людьми. Але залишається для них приємним спогадом студентська молодість. З теплотою і вдячністю згадують вони своїх педагогів, більшість із яких були яскравими особистостями.